Průvodce po Krkonoších

Krkonoše-návštěva

Co stojí za návštěvu v Krkonoších?

Krkonoše jsou čarokrásné, a proto je také často navštěvují turisté. Je to ideální místo pro pěší túry, protože je zde mnoho turistických stezek.

Krkonoše jsou nejvyšší hory v České republice a nabízejí návštěvníkům mnoho možností, jak si užít pobyt v této oblasti. Je zde několik národních parků, kde si můžete užít přírodu, a také mnoho turistických atrakcí, které stojí za návštěvu. Krkonoše jsou také domovem mnoha zvířat a rostlin, takže je to skvělé místo pro milovníky přírody.

Pokud chcete Krkonoše opravdu prozkoumat, doporučujeme vám následující trasy:

 • Trasa začíná v Špindlerově Mlýně a vede na Sněžku. Je to nejkrásnější a nejznámější trasa v Krkonoších. Vychází se z náměstí a přes most přes řeku Elbe se dostanete na Labskou boudu. Odtud se vydáte po modré turistické značce až na Sněžku.
 • Další trasa vede ze Špindlerova Mlýna na Medvědí horu. Je to ideální trasa pro ty, kteří chtějí Krkonoše prozkoumat bez toho, aby šli na Sněžku. Vychází se z náměstí a přes most přes řeku Elbe se dostanete na Labskou boudu. Odtud se vydáte po zelené turistické značce až na Medvědí horu.
 • Třetí trasa je trochu delší, ale rozhodně stojí za to. Vede ze Špindlerova Mlýna na Růžohorky. Nejprve se vydáte po modré turistické značce, která vás dovede až k řece Labe. Poté se dostanete na Růžohorky po žluté turistické značce.
 • Čtvrtá trasa vede také ze Špindlerova Mlýna, ale tentokrát na Černou horu. Je to ideální trasa pro milovníky lesa a klidu. Vychází se z náměstí a přes most přes řeku Elbe se dostanete na Labskou boudu. Odtud se vydáte po červené turistické značce až na Černou horu.
 • Poslední trasa je určena pro ty, kteří mají rádi výhledy. Vede ze Špindlerova Mlýna na Lysou horu. Je to nejvyšší hora Krkonoš a rozhodně stojí za to ji navštívit. Vychází se z náměstí a přes most přes řeku Elbe se dostanete na Labskou boudu. Odtud se vydáte po zelené turistické značce až na Lysou horu.

Které stezky jsou v Krkonoších nejlepší?

Krkonoše jsou plné krásných stezek, které vás provedou přes členitý terén a krásnou přírodou. Je těžké říci, která z nich je nejlepší, protože to závisí na tom, co hledáte. Pokud jste milovníkem výhledů, určitě si nenechte ujít stezky vedoucí na Sněžku nebo na Růžovou horu.

Pokud máte rádi poklidné procházky, doporučujeme stezky vedoucí kolem Černého rybníka nebo na Čertovu stěnu. A pokud si chcete užít trochu dobrodružství, zkuste stezku kolem Dlouhého rybníka nebo na Deštné v Orlických horách.

Jak se připravit na výlet po Krkonoších?

Pokud chcete podniknout výlet po Krkonoších, měli byste se určitě dobře připravit. Tady je několik tipů, jak na to:

 • Začněte s plánováním. Je důležité si ujasnit, kam chcete jít, jaké trasy chcete absolvovat a jaké atrakce chcete vidět. To vám pomůže určit, co budete potřebovat na cestu a jak dlouho budete muset trasu plánovat.
 • Sestavte si seznam věcí, které budete potřebovat. Pokud nevíte, co budete potřebovat, zeptejte se svých přátel nebo rodiny, kteří Krkonoše již navštívili. Nebo si prohlédněte internetové fóra a blogy o Krkonoších, abyste zjistili, co ostatní doporučují.
 • Ujistěte se, že máte dostatek času na to, abyste si Krkonoše užili. Nezapomeňte, že je to hodně turistická oblast, takže se tam bude na silnicích objevovat hodně aut. Pokud je to možné, plánujte svůj výlet na čas, kdy bude méně turistů (tj. Během týdne nebo mimo hlavní sezonu).
 • Buďte připraveni na různé počasí. Krkonoše jsou velmi rozmanitým místem s mnoha různými typy půdy a klimatem. Počasí se tam může velmi rychle měnit, takže si vezměte s sebou vhodné oblečení a obuv.
 • Nezapomeňte na dostatek peněz. Krkonoše jsou relativně drahou oblastí, takže si vezměte s sebou dostatek hotovosti nebo platnou kreditní kartu.
 • Buďte opatrní na silnicích. Jelikož Krkonoše jsou turistickou oblastí, silnice tam bývají často plné aut. Buďte proto opatrní při řízení a dávejte si pozor na ostatní účastníky silničního provozu.

Co potřebujete vědět o Krkonoších?

Krkonoše jsou nejvyšší pohoří v České republice a táhnou se přes celé území od severovýchodu k jihu. Hlavním městem Krkonoš je Vrchlabí, které se nachází na severním konci pohoří. Krkonoše jsou oblíbeným místem turistů zejména kvůli lyžování, ale také kvůli nádherné přírodě a vyhlášeným lázním.

Nedávno přidané

Co stojí za návštěvu v Krkonoších?

Proč jsou Sketchers Boty ideální volbou pro vaše nohy

Hledáte boty, které jsou nejen stylové, ale také pohodlné? Pokud ano, měli byste zvážit nákup bot Sketchers. T…

Další
Co stojí za návštěvu v Krkonoších?

Co dělat, když se ztratíte v horách? Tipy a postupy pro bezpečné a úspěšné hledání cesty zpět

Představte si, že jste na nádherné výpravě do hor, obklopeni krásnými scenériemi a čerstvým vzduchem. Náhle si…

Další
Co stojí za návštěvu v Krkonoších?

Ceny ubytování v horách-možnosti a standardy

Ubytování v horách nabízí krásnou a odpočinkovou dovolenou. Ať už hledáte útulný penzion nebo luxusní hotel, n…

Další