Lastminute nabídka ubytování - ,- / osoba / noc

Pension Krkonoše, Dolní Mísečky - Waldheim

Horský penzion "Bouda na Waldheimu" se nachází v Dolních Mísečkách 850 m. n.m. při hlavní silnici Jilemnice – Horní Mísečky 4 km od vesnice Vítkovice.


Historie penzionu sahá až do 19. století. Hlavní budova byla postavena v roce 1820. Na její stavbu bylo použito dřeva ze seníku dnes již neexistující Kotelné boudy. Do roku 1945 nesla bouda název penzion "V bažinkách" a jejím majitelem byla rodina Krausů. Krátce po 2. sv. válce sloužila jako úschovna nářadí pro pracovníky správy a údržby silnic. Po roce 1945 jí dostal pražský podnik Sběrné suroviny, který objekt vlastnil až do roku 2000.

Na jaře roku 2000 objekt zakoupil Jaroslav Weiner s rodinou.Vzhledem k velice špatném technickém stavu budovy se rozhodl pro zásadní rekonstrukci. Po této rekonstrukci vznikl nový vstup do budovy a dva nové pokoje (s kompletním zařízením) v prvním patře, přistavěním severozápadní části vzniklo nové technické zázemí. Také úplně nové koupelny a toalety v přízemí dle požadavků EU. Zásadní změnou prošla také kuchyně také dle norem EU. Instalace moderní čističky odpadních vod. Nové dřevěné obložení dostala také jídelna a některé pokoje a chodby. Vše čisté jasné a svěží.

V penzionu se nachází recepční pult, společenská místnost s barem, TV a satelitem,videem, DVD přehrávačem, v zimním období stojan na úschovu lyží.

Pokoje jsou rozděleny do dvou kategorií: "standart" a "apartmán".

Pokud hledáte klid, pohodu, rodinou atmosféru nebo nerušený pobyt v lůně přírody se zurčícím potokem přímo pod "okny" jsme tu právě pro Vás.